Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

“Фізична активність як складова здоров’я на карантині”

8 квітня о 12:00 в прес-центрі “Громадська платформа” за адресою вул. Європейська, 15 відбулась прес-конференція на тему:

“Фізична активність як складова здоров’я на карантині”

Спікери:

  • Лідія Дукач – директорка КП “Дніпропетровський лікувально- фізкультурний диспансер”, доцент, кандидат медичних наук

 

Зв’язок багатьох хвороб та малорухливості було встановлено ще в середині минулого століття. Відтоді велика кількість досліджень підтверджує користь фізичної активності та шкоду від надмірного сидіння. Фахівці переконують: фізична активність знижує ризик смерті, запобігає появі артеріальної гіпертонії та розвитку атеросклерозу. А також поліпшує баланс споживання і витрати енергії, знижує ризик захворювання небезпечними хворобами та ще багато іншого.

“Стежити за тим, щоб ваше тіло було здорове. А тіло буде здоровим тільки тоді, коли м’язи, що складають це тіло, будуть працювати. Це обов’язок кожного громадянина України, тому що за Конституцією, кожен з нас відповідальний за своє здоров’я” – зазначила директорка КУ “Дніпропетровський лікарсько-фізкультурний диспансер” Лідія Дукач.

Утім зараз, в умовах карантину, майже всі заняття – під забороною. Та спортивні лікарі переконують: в такому випадку можна і навіть потрібно займатися вдома. Для кожного віку фізичне навантаження різне. Дітям, наприклад, необхідно приділяти спорту щонайменше годину на день. Дорослим від 18 до 65 років – 5 годин на тиждень. Для правильного розвитку, необхідно чергувати вправи: для загального зміцнення організму та на окремі групи м’язів. Найкращою активністю для дорослої групи людей, лікарі визначають аеробну.

“Слово “аеробний” означає те, що вони втягують в процес енергозабезпечення організму “аеро” – повітря, тобто, кисень з повітря. Ось такі вправи сприяють зміцненню і розвитку серцево-судинної системи” – наголосила Лідія Дукач.

Професійним же спортсменам у період карантину, звісно, пристосуватися до фізичної активності значно важче. Адже вони звикли до більш серйозних навантажень. Утім, аби не втратити форму та навички, вони повинні займатися вдома. Майже у кожного спортивного професіонала є спеціальне обладнання, на якому він може тренуватися постійно. Крім того, тренери тримають руку на пульсі та проводять заняття онлайн. Своїм підлеглим дають завдання та суворо контролюють їх виконання.

Звісно, домашні тренування не такі ефективні, як звичайні, проте вони дуже важливі. Скільки триватиме карантин – наразі невідомо, та за цей час може втратити певні навики, тому займатися вдома професійним спортсменам – необхідно. Та фахівці вже передбачають зниження досягнень в галузі спорту.

“Коли на чашу терезів покладені спортивні результати або життя, то ми, звичайно, тут обираємо другу шальку терезів, тому що це найголовніше” – додала Лідія Дукач.

Зазначимо, що фізична активність ефективна лише тоді, коли людина дотримується також правильного харчування. Адже баланс, за словами лікарів, головна складова здоров’я людини.

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59; Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
7 Квітня, 2020