Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

“Як Дніпро святкуватиме Католицьке Різдво”

23 грудня о 10:00 в пресцентрі “Громадська платформа” відбулась пресконференція на тему:

“Як Дніпро святкуватиме Католицьке Різдво”

Спікери:

  • Брат Марек – настоятель Римо-католицької парафії святого Йосипа в місті Дніпро
  • Златослава Баштовенко – парафіянка Храма Св. Йосипа
  • Роман Суховецький – парафіянин Храма Св. Йосипа

Різдво християни відзначають у всьому світі. Але дата, залежно від конфесій, різна. 25 грудня в багатьох країнах святкують Католицьке Різдво. Це найбільше свято в католицькому світі, воно припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлеємі. В Україні офіційно Католицьке Різдво відзначають вже вдруге. Урочисті святкування починаються з 24 грудня. Спочатку віряни відзначають його у сім’ях: вечеряють та моляться. Потім йдуть на службу до храму. Та насправді підготовка до релігійного свята починається за місяць до того і має назву Адвент, що в перекладі означає “очікування”.

“Цей час Адвенту є таким періодом радісного очікування на зустріч з Господом, коли ми розбуджуємо в собі це. Прийди Господи, прийди в наше життя, будь разом з нами, тому що ми переконані, що ваша присутність є для нас величезним даром” – розказав настоятель Римо-католицької парафії святого Йосипа Брат Марек.

За своїми звичаями Католицьке Різдво досить схоже на Православне, проте є і деякі відмінності. Зокрема, для католицького святкового столу не обов’язково готувати 12 пісних страв. Кожна родина готує їжу за своїм смаком. Крім того, католицький піст триває лише одну добу. З вечора 23 грудня і до початку вечірнього богослужіння 24 грудня.

“Мета цього посту в тому, щоб зрозуміти, що людина може жити не тільки їжею” – наголосив парафіянин Римо-католицької парафії святого Йосипа Роман Суховецький.

Святкують Різдво католики і у Дніпрі. Цьогоріч воно традиційно розпочнеться зі служби 24 грудня о восьмій вечора. О дев’ятій до Римо-католицької парафії святого Йосипа пластуни принесуть Вифлеємський вогонь миру.

“В темряві ми запалимо свічки, ліхтарі від цього Вифлеємського вогню і в цій темряві зі свічками відбудеться введення Ісуса до вертепу” – зазначив Брат Марек.

Вже наступного дня на парафіян чекає дві служби та святковий концерт. Завітати на які, до речі, може і людина іншої конфесії. Бо, за словами вірян, жодне інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове.

img_1329

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59;

Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
23 Грудня, 2019
|

Залиште відповідь