Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Торгівля українською землею. Продовжувати чи не продовжувати мораторій?

Торгівля українською землею. Продовжувати чи не продовжувати мораторій?

4 жовтня  у прес-центрі “Громадська платформа” відбулася пресконференція на тему:  “Торгівля українською землею. Продовжувати чи не продовжувати мораторій?”

Спікери:

  • Гайворонський Анатолій Іванович – голова Асоціації фермерських господарств Дніпропетровської області;
  • Робкін Олег Іванович – заступник голови Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина»

 

Зняття мораторію на продаж землі. Таку ініціативу, що турбує фермерів, мають розглянути у Верховній Раді.

Заборону продажу сільськогосподарських земель ввели в Україні ще у 2001 році, після чого мораторій багаторазово продовжувався. Проте, у вересні 2019 року президент Володимир Зеленський доручив Кабміну розробити законопроект щодо змін на земельному ринку.

Голова асоціації фермерських господарств Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський вважає, що наразі Україна не готова до таких змін.

“Ми вважаємо, що це здача наших національних інтересів, цього не можна робити. Зміни на ринку нашої землі дають більше можливостей іноземним компаніям, тому що у них більше ресурсів економічних, перевагу над нашими сільхозвиробниками”, – зазначив він.

За думкою Заступника голови Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Олега Робкіна, спочатку треба розробити дієвий механізм і подолати перепони, а лише потім знімати мораторій.

“У нас немає сьогодні ясності, як буде, що буде від цього отримувати простий українець. Це наша принципова позиція. Спочатку ми повинні розробити дієвий механізм”, – прокоментував Олег Робкін. 

Анатолій Гайворонський зазначає, що закон про ринок землі необхідно приймати, але зі змінами і поступово.

“Куплять повинні землю ті, хто на ній працює. Якщо вводити ринок землі, то, по-перше, той, хто купив, він не повинен здавати її в оренду. Він не повинен її перепродувати на протязі 10 років, як мінімум. Хочеш куплять – купляй і працюй. Фермери пропонують, до 100 гектар землі можна мати у власності, тобто не більше”, – додав Голова асоціації фермерських господарств Анатолій Гайворонський. 

Ще одна умова – створення так званого земельного банку. Проте з обмеженнями, щоб уся земля не опинилася в одних руках і була можливою конкуренція. До того ж, потрібно створити програми кредитування малого і середнього бізнесу.

А от стосовно того, чи потрібно проводити референдум з земельного питання, думки розділились.

“Референдум по землі і референдум по стратегічним питанням обов’язково повинна мати держава”, – розповів заступник голови Дніпропетровської обласної організації ВО “Батьківщина” Олег Робкін. 

“Зараз на даний час проводити референдум – це загубить усе діло. У нас немає верховенства права в державі, у нас ще по інерції існує той самий адмінресурс. На мою думку, зараз необхідне політичне рішення конкретне в інтересах всієї держави, всіх громадян України, це дуже важливо”, – додав Анатолій Гайворонський.

Наразі усе залежить від того, чи прислухаються парламентарі до фермерів і чи підтримає відміну мораторія на продаж землі Верховна Рада, яка буде розглядати відповідний законопроект.
img_0303

img_0314

img_0311

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59;

Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
4 Жовтня, 2019