Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Цифрова обізнаність

Кого можна і не можна знімати на вулицях та за яких умов

Епоха, коли у кожного громадянина є можливість зробити моментальне фото і зняти відео, давно настала. А з новими можливостями – і нова відповідальність. У Дніпрі адвокат Олена Доненко розповіла, хто, коли і за яких умов має право знімати так, щоб не порушити нічиї права.

Але не все так легко. Закон передбачає кілька винятків. Найголовніший з них – заборона на зйомку об’єктів національної безпеки, наприклад, військових. Однак цікаво те, що це стосується і зйомок в суді. А це вже суперечить прозорості судового процесу. Окрім того, відносно фізичної особи будь-яка інформація є конфіденційною.

А ось, до речі, заборона на зйомку в супермаркетах, торговельних центрах і магазинах суперечить законодавству України. Тому що зйомка в публічних місцях в нашій країні дозволена. 

Дозвіл на зйомку публічної особи не потрібен в разі, коли це відбувається під час виконання нею безпосередніх службових обов’язків.

Ось такі обмеження існують в законі з приводу зйомок. І їх варто дотримуватися, адже ваші права закінчуються там, де починаються права іншої людини.

 

Поширити:
21 Вересня, 2020

Залиште відповідь