Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Унікальний номер запису в реєстрі

7 лютого о 10:00 у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась прес-конференція на тему:

Унікальний номер запису в реєстрі

Спікери:

  • Ірина Ярош – начальниця відділу оформлення документів № 1 Управління з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та імміграції ГУДМС України в Дніпропетровській області.

З  січня цього року в Україні розпочався новий етап подання декларації державними службовцями.

Передбачений він законом “Про запобігання корупції”. Крім звичних відомостей, в декларації з’явилась нова вимога – вказувати унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Цей номер люди отримують разом з ID-карткою або біометричним паспортом. Присвоюється він раз і назавжди, так само як і ідентифікаційний код.

На ID-картці номер знаходиться внизу з правої сторони та  складається з послідовності восьми та п’яти цифр. Перші 8 цифр – це дата народження особи у форматі  – рік народження, місяць та дата.

Далі йде чотиризначний код: для чоловіків – непарний,  для жінок- парний. Остання цифра номеру – контрольна та унікальна.

“Вона обчислюється комп’ютером за спеціальною формулою. Тобто складена формула, за якою вона обчислюється, тобто, щоб вона не повторювалась” – начальниця ЦОД № 1 ГУДМС в області Ірина Ярош.

Зазначимо, що звичайний паперовий паспорт унікального номеру не містить. Тож, держслужбовець з таким паспортом в декларації або нічого не вказує, або зазначає унікальний номер зі свого біометричного паспорту, за умови якщо він є. Та фахівці наголошують: краще оформити ID-картку. До того ж процедура досить проста. Для цього достатньо звернутися за місцем реєстрації, подати внутрішній паспорт, ідентифікаційний код та квитанцію про сплату адміністративного збору.

“Термінова ID-картка коштує 471 грн, і оформляється протягом 10 робочих днів. Нетермінова – це 345 грн, і оформляється протягом 20 робочих днів” – зазначила Ірина Ярош.

Нагадаємо, зараз ID-картку видають особам з 14-ти років. Інші за бажанням можуть її оформити замість паспорту старого зразка. Коли людині виповнюється 25 та 45 років, вона має місяць на оновлення фотографії, якщо в строки не вкластися, паперовий документ змінюють на ID-картку.

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59; Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
7 Лютого, 2020

Залиште відповідь