Днепр, ул. Европейская 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

“Все, що потрібно знати про оформлення ID-картки”

5 березня о 14 годині у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась прес-конференція на тему “Все, що потрібно знати про оформлення ID-картки”.

 

Понад 300 тисяч мешканців Дніпропетровщини вже отримали ID-картки. За новими правилами, їх видають громадянам, які досягли 14-річного віку. У Міграційній службі кажуть: такий тип документу у використанні набагато кращий, ніж знайома нам синя книжечка.

“Він є документом більш високого ступеня захисту, більш витривалий до різного впливу пошкоджень та є більш доступним в експлуатації” — сказав начальник управління у справах громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції ГУДМС України в області Юрій Булах.

Багато хто вважає, що ID-паспорт, як і класичний книжковий варіант — діє безстроково. Однак це не так. Паспорт, що видається 14-річному громадянину, дійсний тільки 4 роки — до повноліття. А дорослому українцеві міняти документ доведеться кожні 10 років. Утім, незмінною залишилось наповнення. ID-картки так само, як і паспорти старого зразку містять в собі всю інформацію про власника. Зчитати її можна через спеціальні електронні пристрої та мобільні додатки.

“На безконтактний електронний носій в електронному вигляді вноситься вся інформація, яка міститься безпосередньо на картці. Ця інформація визначена постановою Верховної Ради про паспорт громадянина України” зазначив Юрій Булах.

Для зберігання персональних даних власник документу створює PIN та PUK коди. Фахівці наголошують: до цього необхідно ставитись уважно. У разі неправильного вводу кодів ID-картку, як і будь-яку іншу, можна заблокувати. В такому випадку доведеться робити новий документ. Аби його отримати, потрібно звернутися до паспортного сервісу, подати необхідні документи та чекати.

“Паспорт може бути виготовлений протягом 20 робочих днів, а в терміновому порядку протягом 10 робочих днів” — наголосив Юрій Булах.

До речі, за допомогою пластикового документу можна виїхати за кордон. Цьогоріч українці вже можуть безперешкодно відвідати Туреччину та Грузію.

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на ютуб-каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтеся по телефонам:

Булавка Галіна Іллівна 067-637-24-70

Мітус Анна 097-905-57-59

Або за адресою: irt.channel@gmail.com

Поделиться:
FacebookTwitter
Март 5, 2019

Добавить ответ