Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Загублене місто

Біля Дніпра розкопують залишки першого Катеринослава

Залишки поселення 18 століття та побутові приладдя. Вже близько двох тижнів біля Самарівки на острові Кільченському археологи та історики проводять розкопки. Саме тут започатковане у 1776 році місто під назвою Катеринослав Кільченський. Дізналися про це історики завдяки місцевому мешканцю, який натрапив на залишки міста. 

Причетні до історичної знахідки розповідають: раніше тут знаходилося стратегічно важливе місто. Його приблизні масштаби, для тих часів, вражаючі: кілька церков, гостинний двір, безліч будинків та дворів. Історики також припускають: місто проіснувало близько десяти років і було розібране через втрату своєї значущості. Хоча спочатку будувалося як губернський центр.

Крім того, у ті часи це був не острів, а звичайна височина, яку пізніше почало затоплювати. Через це залишків тих часів значно менше. 

Але дослідникам вдалося знайти характерну кераміку, кахлі, товарні пломби. А також печатки та кістки. Вони зроблені у різних стилях, а також можуть належати мешканцям різного етнічного походження.

Над раскопками міста постійно працює п’ятеро людей. Вони тут живуть у наметах та щоденно працюють над пошуком знахідок. Розкопками вони займаються у дві зміни – вранці та після обіду.

Час від часу до залишок Катеринослава Кільченського приїжджають і волонтери, і археологи-любителі, і діти. Усі охочі можуть долучитися до цього процесу та внести свій вклад у добру справу. 

Ось наприклад Марії 16 років. Розкопки для дівчини – це хобі. Для неї це не перша експедиція. Марія долучається до історичного процесу з 10 років та розповідає: не дивлячись на те, що інколи буває важко довго працювати на сонці, від процесу в захваті.

Роботи над розкопками триватимуть до 9 липня. І хоча мало шансів, що дослідникам вдастся знайти фундамент будівель, який зруйнувався через затоплення цієї території, вони впевнені – тут багато цікавого. А зразки кахелю та ліпнини 18 століття – цьому доказ. 

Зазначимо, що далі історичні знахідки планують направити до Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького. А також до музею у Новомосковську.

 

 

Поширити:
1 Липня, 2020