Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Інклюзивна освіта

Для школярів з особливими освітніми потребами все більше можливостей для навчання

За 5 років – вдесятеро. На Дніпропетровщині інклюзивна освіта розширює свої рамки та набирає обертів. Число закладів, в яких учням забезпечують особливі умови для здобуття знань, збільшилося та перевищує позначку 400. Разом з цим зросла і кількість відповідних класів. Їх наразі майже півтори тисячі.

У Дніпропетровській ОДА зазначають, учнів зі своєрідними освітніми потребами – близько двох тисяч.   Це у рази більше, ніж п’ять років тому. 

Інклюзія – це форма навчання, яка дозволяє дітям з особливими потребами у навчальному процесі відчувати себе на рівні учнів звичайної школи. Та не дивлячись на фізичні, інтелектуальні, соціальні, емоційні та мовні характеристики, отримати якісну освіту. 

До інклюзивної освітянської роботи залучаються не тільки школи, а й інклюзивно-ресурсні центри. Вони також беруть участь у розвитку умов навчання для особливих діток. Таких закладів в області – 35. По Україні – 635 осередків. 

А в школах держави створено близько 20 тисяч класів для інклюзивної освіти. У яких навчаються 25 тисяч учнів особливими освітніми потребами. 

Поширити:
12 Січня, 2021