Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Масляна 2020

24 лютого розпочався святковий тиждень перед Великим постом

Символічне прощання із зимою та від’їдання смаколиками перед початком Великого посту. 24 лютого цього року розпочалася Масляна. Найголовніша традиція – випікання млинців. За давніх часів рецепти були особливістю кожної господині та передавалися з покоління в покоління. Зазвичай, готували головний атрибут свята з різними начинками та пригощали друзів та родичів. 

В усі часи до свята готувалися і старі люди, і діти. Згідно з традиціями, Масляна починається в понеділок. А закінчується в неділю. Кожен день присвячений певному обряду і має власний зміст, назву та ритуал. Перший день називають “зустріч”. Другий – “загравання”. Третій – “ласунка”. Потім “розгуляй”, “тещині вечірки”, “посиденьки зовиці”. Та останній сьомий день – прощена неділя. В цей день прийнято просити пробачення у всіх, кого за минулий рік могли образити або поранити. Також прийнято ходити до церкви. Традиційно, завершенням святкування є спалювання солом’яного опудала. Воно символізує перехід від зими до весни. Та остаточне прощання з холодами.

Цього року Масляна завершиться 1 березня. Після чого розпочинається піст перед Великоднем, який цього року відзначатимуть 19 квітня. Триватиме він 6 тижнів. 

https://www.otv.ua/-sungJkD38o

Поширити:
24 Лютого, 2020