Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Мріяв про країну вільних та заможних

У Дніпрі відзначили 207-річницю з дня народження Тараса Шевченка

Не дуріте самі себе 

учітесь, читайте,

чужому научайтесь, 

й свого не цурайтесь. 

Це рядки з вірша “І мертвим, і живим, і ненародженим” видатного українського письменника, класика української літератури, мислителя та художника Тараса Шевченка. У цьому році 9 березня Україна святкує 207-річницю з дня народження славетного Кобзаря.  

У цей день мешканці міста зібралися, аби вшанувати пам’ять борця за справедливість. Біля пам’ятника Шевченку поклали квіти та згадали  творчість поета.   

Тарас Шевченко народився у селі Моринці, Черкаської області. Він написав 238 віршів та поем. Багато з цих віршів мають по декілька варіантів. Зокрема, відомі три редакції поеми «Відьма» дві редакції вірша «Лічу в неволі дні і ночі». 

У прозовій скарбниці Шевченка 11 творів: 9 повістей, уривок віршованої трагедії «Микита Гайдай» та драма “Назар Стодоля”, яка збереглася в частковому українському перекладі. 

Лідія Бабіч теж прийшла вшанувати память Кобзаря. Каже, важливо кожному знати про Тараса Шевченка. Бо він уособлює сильного та мудрого чоловіка. 

До пам’ятника молодого Шевченка прийшли представники духовенства. Та поклали квіти до ніг Кобзаря. 

Шевченко захоплювався й художньою творчістю. Він писав картини на сюжети з античної історії, з історії Київської Русі, України. Вони присвячені показу моральних якостей людини. Є у нього і декілька акварельних творів з натури. Зокрема, портрет Євгена Гребінки – відомого байкаря. 

9 березня віддати належне та поклонитися великому українському художнику прийшли  і курсанти Академії митної служби України. 

Шевченко вважається основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Його творчість принесла українській літературі нові теми і жанри. Також митець встановив структуру літературної мови, яка стала основою сучасної мови. 

 

 

 

 

 

Поширити:
9 Березня, 2021