Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

На що очікувати?

Аліменти на дитину: як розрахувати та хто сплачує?

50 відсотків від доходу. Стільки зобов’язаний сплачувати один з батьків на утримання дитини. Таку грошову допомогу можна отримати трьома способами – позасудОвий (тобто за домовленістю), за письмовим договором та за рішенням суду. 

Законодавством України визначено, що мінімальний рекомендований розмір для сплати аліментів повинен складати п’ятдесят відсотків від прожиткового мінімуму. Для дітей віком до шести років сума становить тисяча шість гривень п’ятдесят копійок. А від шести до вісімнадцяти років – тисяча двісті п’ятдесят п’ять гривень

А ще є мінімальний гарантований рівень для сплати аліментів. Він призначається, коли платник аліментів має достатній регулярний дохід, який не змінюється. А ще  має у володінні  транспортні засоби, або нерухомість. Сума таких виплат для дітей до шести років повинна складати  дві тисячі вісімдесят три гривні. А для дітей віком від 6 до вісімнадцяти років – дві тисячі п’ятсот десять гривень.

А ось на злісних неплатників чекає цивільна відповідальність у вигляді нарахування пені. Є адміністративна відповідальність – заборона на право полювання, користування всіма видами зброї, керування транспортним засобом та виїзд за кордон.  І нещодавно до їх переліку додали позбавлення прав на субсидію. 

 

 

 

 

 

 

Поширити:
29 Вересня, 2021