Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Не ковідом єдиним

Триває сезон захворюваності на групу вірусних респіраторних інфекцій

На Дніпропетровщині, як і в цілому по Україні, триває епідемічний сезон захворюваності на ГРВІ. За останній тиждень різними респіраторними інфекціями в області заразилося майже 7,5 тисяч жителів, з яких 2,5 тисячі – діти. 425 людей було госпіталізовано. 

Ситуація пов’язана з тим, що окрім підтвердженого штаму коронавірусу «Омікрон»  почав циркуляцію  грип – штаму А.  Але як їх  відрізнити? 

Основними причинами розповсюдження сезонних респіраторних захворювань фахівці вважають   недотримання протиепідемічних правил у громадських місцях та недостатній рівень вакцинації проти COVID-19 та грипу.

Єдиний спосіб, захиститися від важкого перебігу хвороби, як запевняють фахівці – є вакцинація. Вона зменшує ризики ускладнень на 60%, смерті – на 80%. Робити щеплення необхідно щороку, тому що штами постійно змінюються. 

Вакцина від грипу коштує від 300 грн. залежно від аптеки чи клініки. За даними МОЗ України, державний контроль якості пройшли 4 вакцини проти грипу. Пік захворюваності очікується в березні, отже є час щоб захиститися.

Поширити:
13 Січня, 2022