Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Не мовчати

Як споживачу захистити свої права?

Знати та оберігати. Щорічно, 15 березня,  по всьому світі, відзначається День захисту прав споживачів. Для України це не менш важливий день. Але мало хто з громадян знає, як захистити свої права. Світлана Торопчина-Агалакова протягом багатьох років захищає права українців, тому знає, що порадити кожному.

Світ змінюється, а небезпека для покупців залишається. Щодня споживачі попадаються на фінансовий гачок банків. Наприклад, їх кредит в 1, 500 гривень може перетворитися на 20, 000 гривень. А все через те, що споживач неуважно ознайомився з договором та не прочитав дрібнесенькі цифри. 

Якщо ви не знаєте законодавства, або як вести себе в певній ситуації, то існують органи із захисту прав споживачів, адвокати, а також Інтернет, де завжди можна перевірити інформацію.

Також існують випадки вилучення квартир у людей за несплату комунальних послуг. Люди навіть не здогадуються, що можуть бути винні десятки тисяч гривень. Крім того, суд вже відбувся і вони його програли. При цьому не отримуючи повістки.

Тому так важливо постійно бути напоготові.

Чи захищений споживач сьогодні в Україні?

Споживачі можуть захистити свої права, звернувшись до суду з позовною заявою:

  • про усунення недоліків товару;

  • про заміну товару неналежної якості на аналогічний товар належної якості;

  • про розірвання договору і відшкодування понесених зби­тків;

  • про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, запо­діяної товаром неналежної якості.

 

 

 

 

Поширити:
17 Березня, 2021