Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Пережити зиму

Лікарі дають рекомендації: що робити при обмороженні тіла?

Заморозки поряд. І людей на вулицях все менше. Та все ж якщо Ви вирішили подихати свіжим зимовим повітрям, то слід пам’ятати про те, що ризик отримати обмороження зростає. Цими вихідними на Дніпропетровщині синоптики прогнозують значне зниження температури – до -20 градусів.  Тому медики наголошують про дотримання рекомендацій у період холодів. 

Головні два правила: теплий та комфортний одяг, а також мінімальне проведення часу на вулиці. Ігнорування цих порад може призвести до неминучих наслідків – обмороження, а то й до смерті. 

Медики зазначають, що пошкодити тканини організму можна навіть при нульовій температурі, але за умов високої вологості. У цьому випадку і теплий одяг не врятує. Тому більше, ніж 30 хвилин, на вулиці без необхідності проводити не треба. У такому випадку найбільше можуть постраждати люди похилого віку, діти та люди з хронічними хворобами. 

Дуже часто, коли людина отримала обмороження, вона займається самолікуванням. Цього ні в якому разі не можна робити. Лікарі радять не розтирати кінцівки снігом чи вовняними предметами. Розтирати ділянки тіла олією, жиром та спиртом. Та намагатися швидко зігріти їх за допомогою грілок, обливання гарячою водою, фену. 

Слід негайно зайти до теплого приміщення, почати відігріватись. І викликати швидку, лікарі проведуть медичний огляд. Та у разі серйозних наслідків доправлять до хірургічного відділення, де безпосередньо лікують такі пошкодження. 

Поширити:
15 Січня, 2021