Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Під надійним крилом

На Дніпропетровщині набирає обертів патронатне виховання

Малює, випалює по дереву картини та доглядає за домашніми улюбленцями. 11-річний Костик має купу талантів. А допомагає їх розвивати родина у Дніпрі, де виховується хлопчик. Близько трьох місяців тому він потрапив до патронатних вихователів.
Олена Бережна – мама. За освітою жінка – бухгалтер. Та у далекому 2019 році вирішила спробувати себе у ролі патронатного вихователя. Чоловік та донька підтримали. 

У сім’ї проживали ще двоє хлопчиків. Віком у три та вісім років.

Олена говорить, що Костя вже третя дитина. 

Перш, ніж стати патронатним вихователем, сім’я Олени пройшла навчання. Фахівці розповідали, як правильно потрібно комунікувати з дитиною та допомогти забути про негаразди, які траплялися на шляху малечі. 

Але цей термін може бути продовжений через особливі обставини. За цей час рідні батьки повинні виправитися та покращити свої умови життя. 

Загалом, на Дніпропетровщині  8 патронатних сімей. У Жовтих Водах, Першотравенську, Синельниковому, Царичанці, Апостолівському та Павлоградському районах.
Стати патронатними вихователями можуть жінки від 35 до 60 років та чоловіки – від 35 до 65. Все, що потрібно зробити, це звернутися до місцевих центрів соціальних служб. Батьки пройдуть відбір та навчання. Після цього отримають рекомендації та дозвіл. А також держава виплачуватиме зарплату та кошти на виховання дитини.

Поширити:
22 Квітня, 2021