Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

“План” по малюкам

НЗСУ вводить норму для лікарень у 150 пологів на рік

В Україні планують  закрити пологові відділення, де народжується менше 150 дітей на рік. Закриття пологових відділень може торкнутися 70 лікарень України

Національна служба здоров’я, яка розподіляє гроші між медичними закладами за лікування пацієнтів, висуває додаткову умову за кількістю пологів. Якщо у медичному закладі народжується менш як 150 дітей на рік, то НСЗУ не підписуватиме з ними угоди, що призведе до їхнього закриття через неотримання фінансування.

На Дніпропетровщині в минулому році 18 закладів були законтрактовані на цей пологовий пакет. На сьогодні Першотравенська та Марганецька міські лікарні не отримають такий пакет через недостатню кількість породіль. Але це не закриває шлях до отримання такого пакету в майбутньому. 

Натомість тим, хто залишиться, Національна служба здоров’я з 2022 року обіцяє збільшити тариф за пологи з 10 тисяч грн до 15 тисяч. 

В сумму входить також оплата за додаткові дослідження, ускладнення, кесарів розтин, як  плановий так і  ургентний. 

Необхідність знизити  смертність новонароджених і породілей спонукала Національну службу здоров’я ввести норму у 150 пологів. На думку чиновників, якщо кількість пологів мала, то лікарі втрачають необхідну практику. 

Поширити:
14 Січня, 2022