Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Програма державних медичних гарантій

Збільшення кількості пакетів послуг та фінансування

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка регулюватиме порядок оплати медичних послуг у 2022 році. Вона забезпечує оплату медичних послуг, що надаватимуться закладами охорони здоров’я за рахунок коштів держбюджету в межах Програми медичних гарантій, в тому числі за укладеними договорами та договорами про реімбурсацію. 

Зокрема, після набуття чинності постанови, Національна служба здоров’я України розпочне процес укладання договорів із закладами охорони здоров’я, які відповідають вимогам до надавача медичних послуг, а також з аптечними закладами на реімбурсацію лікарських засобів.

Населення, у свою чергу, отримуватиме якісні медичні послуги, відповідно до переліку пакетів медичних послуг, а також лікарські засоби, вартість яких відшкодовується згідно з затвердженою постановою.

Цьогорічний бюджет програми медичних гарантій становить 157,3 мільярда гривень, що на 33,8 мільярда більше, ніж у 2021 році. Окрім збільшення фінансування, до програми медичних гарантій було додано ще 2 нових пакети медичних послуг:

  • пакет «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру», на який передбачено 2,5 млрд грн, для  забезпечення стабільності роботи інфекційних відділень та закладів;
  • пакет «Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня», який стимулюватиме розвиток стаціонарно-замісних підходів, щоб не тримати пацієнта у лікарні без необхідності.

Поширити:
13 Січня, 2022