Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Школа щасливих дітей

Як запобігти дискримінації в школі — поради Міносвіти

Державна служба якості освіти та науки України та проект “Супровід урядових реформ в Україні” розробили рекомендації для директорів. Усе для того, аби вони могли виявити, запобігти та подолати дискримінацію в школах. А також протидіяти булінгу й упередженням. 

У МОН наголошують, що всі діти повинні мати доступ до освітніх можливостей. А принцип інклюзивності та справедливості в освіті сприятиме досягненню ними кращих результатів у навчанні незалежно від статі, національності або достатку, освіти чи професії їхніх батьків. 

Так, для запобігання дискримінації керівники шкіл можуть виконати 5 кроків. Це аналіз ситуації, визначення сторін проблеми, виявлення потреб сторін, розроблення варіантів рішень, моніторинг та оцінка результатів, які допоможуть виміряти ефективність обраного шляху для розв’язання проблеми, корекції своїх дій у майбутньому.

Зазначається, що пряма дискримінація виникає у випадках, коли хлопчик чи дівчинка без обгрунтування причин обмежуються у своїх правах. І причинами цього слугують проблеми зі здоров’ям, стать, фінансове благополуччя родити, тощо. Непряма дискримінація показує себе у ситуаціях, коли особа знаходиться у гірших умовах або у невигідному становищі. 

Із дискримінацією тісно пов’язані й упередження – хибні або негативні думки про людину, що складаються наперед, а висновки про її здібності чи нахили робляться лише за певною ознакою.

Поширити:
6 Серпня, 2021