Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Шикуйсь! Струнко!

В Україні жінки певних професій повинні стати на військовий облік

Жінки України повинні стати на військовий облік. Тепер це стосується не лише військово-облікових спеціальностей, а й цілком собі цивільних:

стоматологиня, медсестра, фахівчині банків,  соціального забезпечення, фінансових установ, журналісти. Психологині, соціологині, музиканти, акторки. Працівниці архівів, бібліотек, музеїв та інші. 

Втім представник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Шульга запевнив, що постановка на військовий облік, це не означає прИзов на військову службу. 

Постановка на військовий облік жінок буде майже нічим не буде відрізнятися від чоловічої. Проте крім наявності спеціальності, в наказі Міноборони є ще дві важливі умови для постановки на військовий облік: жінка повинна бути віком від 18 до 60 років і бути придатною до військової служби за станом здоров’я.

Зареєструватися та стати на облік жінки зобов’язані протягом 2022 року. Окрім того передбачається, що жінок прийматимуть на роботу тільки за умови наявності військово-облікових документів та позначок про взяття на військовий облік. А також роботодавці мають контролювати, щоб усі працюючі жінки з відповідними професіями з цього переліку стали на військовий облік. В іншому випадку на роботодавця та працівника буде накладено штраф. 

Головнокомандувач збройних сил України, генерал-лейтенант Валерій Залужний зазначає, готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур. Цитуємо мовою оригіналу. 

Поширити:
30 Грудня, 2021