Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Стежки наших сердець

Багатокольорове свято - День вишиванки

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI століття. І хоч зразки української вишивки з тих часів не збереглися, сьогодні цей напрям активно  розвивається. Першим, хто поєднав українську вишиванку з буденним одягом був  Іван Франко. Вважається, що саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком.

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиту сорочку і в такому вигляді відправитися у звичних справах. Дніпровський Будинок  мистецтв запропонував своїм землякам доєднатися до  тематичного флешмобу «МОЯ ВИШИВАНКА. ДНІПРО». Приєднатися до акції,значить опублікувати на сторінці Будинку мистецтв у фейсбуці  фото своє або близьких людей у вишиванці.

Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм донькам, бабусі – онукам. 

Сьогодні до нас дійшло майже 200 видів стебків.  Найчастіше у вишитих сорочках  використовували  елементи рослинного та геометричного характеру.

У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними.

 

Поширити:
20 Травня, 2021