Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Уникнути відповідальності

Справа про напад на журналістів Дніпра майже не зрушила з місця

Кримінальна справа щодо працівників “Муніципальної варти”, які вчинили напад на знімальні групи телеканалів Дніпра ОТВ та D1  за півроку майже не зрушила з місця.

2 липня 2021 року  у Дніпрі сталася  безпрецедентна подія. Такого зухвалого і жорстокого нападу на представників ЗМІ  у місті досі не траплялось. На перехресті проспекта Пушкіна та вулиці Юрія Савченка працівники комунального підприємства “Муніципальна варта”, яке підконтрольне міському голові Борису Філатову, здійснили напад на знімальну групу телеканалу “ОТВ”. Журналіст та відео-оператор прибули за завданням редакції на місце іншого злочину.  А саме: несанкціонованого зрізання рекламної конструкції, яке знімальна група ОТВ мала зафіксувати і потім використати для створення  телевізійного матеріалу. Побиття знімальної групи робітниками “Муніципальної варти” відбувалося на очах багатьох присутніх і, звичайно потрапило на відео. Публікація матеріалів про ті події  сколихнула суспільство та журналістську спільноту в Україні та за її межами.

Відбулося розслідування у кримінальному провадженні за фактом перешкоджання журналістській діяльності та  нанесення тілесних ушкоджень. До Кіровського районного суду міста Дніпра було скеровано обвинувальний акт відносно трьох співробітників “Муніципальної варти”. 23 вересня  пройшло підготовче засідання у справі. Але суддя  перенесла його на наступний день. І причина цьому – несвоєчасне надання прокурором клопотання підозрюваним про зміну запобіжного заходу.

Та несвоєчасне клопотання було не єдиною перепоною у розгляді справи. Суд постановив повернути прокурору Центральної окружної прокуратури м. Дніпра обвинувальний акт щодо “муніципалів” у зв`язку з його начебто невідповідністю вимогам ст. 291 КПК України, для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом розумного строку.

Після цього у прокуратури було 2 варіанта подальших дій  – переробити обвинувальний акт або подавати апеляцію. Було подано апеляцію. Вона мала розглядатися в апеляційному суді 1 листопада. Але відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу, апеляцію  можуть розглядати лише судді, які раніше не мали відношення до справи. Отже засідання 1 листопада завершилося   рішенням про зміну складу суддівської колегії та  призначенням нової спроби апеляції прокуратури  на 12 січня 2022 року.

Те, що справу про напад на журналістів не вийде покласти під сукно  говорить той факт, що   на засідання 12 січня прибули журналісти багатьох впливових телеканалів Дніпра та громадські діячі. Але засідання знову перенесли у зв’язку з захворюванням на корона вірусну інфекцію  адвоката  обвинувачуваних.

Які ще перешкоди з’являться до 3 березня, ми можемо лише  припускати. Але відомо, що для затягування справи  ресурсу завжди досить.  Якщо виконавці будуть встановлені та засуджені ,  то прийде черга  організаторів  та замовників. І саме цього  намагаються уникнути ті, хто сьогодні має владу впливати на перебіг подій.

Поширити:
12 Січня, 2022