Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Відпуск за рецептом

Лікарні взяли на облік споживання антимікробних препаратів

Усього 29 лікарських засобів. З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу, почали вести моніторинг споживання антибіотиків. Це дасть змогу побачити яку кількість пигулок призначають лікарі пацієнтам. Запобігти надмірному та нераціональному використанню цих препаратів.

Окрім того, в Україні планують впровадження відпуск лікарських засобів за е-рецептами. Наразі триває двоетапна підготовка, а старт проекту планується в квітні 2022 року. 

Так, для отримання цих ліків пацієнту потрібно звернутися до свого лікаря. Який випише, надасть номер рецепту та необхідну інформацію про лікарський засіб. Далі людині слід звернутися до аптечного закладу, підключеного до електронної системи охорони здоров’я, повідомити фармацевту номер рецепта та отримати ліки. 

Як зазначають у МОЗ, це все – механізми дієвого контролю обігу й відпуску антибіотиків. Адже неправильне і надлишкове вживання протимікробних препаратів призводить до зниження їхньої ефективності. У свою чергу бактерії стають стійкими до деяких препаратів, і це поступово ускладнює або унеможливлює протидію інфекціям. 

Поширити:
14 Січня, 2022