Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Які документи потрібні?

Нові правила поїздок між регіонами

Просто так тепер не поїдешь. З 21 жовтня почали діяти нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Мова йде про автобусні маршрути, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення, автомобільний транспорт міжобласного сполучення як регулярний та нерегулярний. 

Тепер для посадки у поїзд чи автобус потрібно показати провіднику чи водію “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній ковід-сертифікат. Негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз. Або  іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Сертифікат можна демонструвати мовою оригіналу.

Проте такі норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень. 

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.
А ось контроль автентичності ковід-сертифікатів покладений на МВС. У провідників будуть зразки, за якими вони звірятимуть надані пасажирами документи. А у разі недотримання пасажирами правил перевезення поїздна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи.

Також пресслужба Укрзалізниці зазначила, що нові правила не стосуватимуться мандрівників віком до вісімнадцяти років. Їм для проїзду потрібно лише пред’явити проїзний квиток та документ, що підтверджує особу. 

Нагадаємо, з 18 жовтня Дніпропетровська область потрапила до червоної зони епіднебезпеки. Що в свою чергу накладає табу на роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, кінотеатри і театри, непродовольчі ринки та непродовольчі магазини, фітнес-центри, басейни і спортзали.  Виключення становлять адресна доставка та замовлення на виніс. Обмеження не застосовуються, якщо працівники зазначених закладів та відвідувачі мають документи про вакцинацію чи негативні тести на коронавірус. 

Також свою роботу припиняють заклади культури, окрім історико-культурних заповідників. Заборонені масові заходи, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів. Заклади освіти переходять на дистанційну форму навчання. Проте дитячі садочки та початкові класи у школах продовжують працювати у звичному режимі. 

 

Поширити:
21 Жовтня, 2021