Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Зимові розваги

Як рибалкам не провалитися під кригу?

Ловля риби поціновувачам рибалки приносить багато задоволення незалежно від сезону. Проте, саме в зимовий період улюблене заняття може бути вкрай небезпечним. Риболов може провалитися під кригу, отримати переохолодження або навіть обмороження. 

Одяг має гріти, а не сковувати рух та мати термозахисні властивості. 

При цьому фахівці зазначають, що йти на лід можна тільки за однієї умови – ви впевнені у його товщині і він під вами не провалиться. Для того, щоб людина масою 120 кг нормально заходилася на поверхні блакитного льоду близько двох годин, товща криги повинна бути щонайменше 10 сантиметрів. Понад дві години – 15 сантиметрів. Якщо ж це білий лід, то ці показникИ мають бути вдвічі більше. 

Якщо ви чуєте, що лід тріщить та просідає, слід негайно лягти, розсунути руки та ноги. При цьому розташувати палицю перпендикулярно до свого тіла, щоб вона додатково розподіляла вагу по льоду. І після цього почати відповзати у зворотню сторону. 

Якщо ви провалилися під кригу, у вас є 10 хвилин щоб вибратися з води. Потрібно кликати на допомогу та намагатися виштовхати себе на лід. В цьому вам допоможуть цвяхи на мотузці чи ніж. Коли ви вибралися з ополонки, необхідно перекочуватись до безпечної відстані. 

Варто пам’ятати! Якщо ви хочете допомогти людині, яка провалилася під кригу, впевніться у власній безпеці. Витягуючи потерпілого, будьте якомога далі від ополонки. Коли ви його витягли, в жодному разі не дозволяйте вставати на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

Коли ви знаходитесь на безпечному місці, обов’язково викличте “швидку медичну допомогу”, зніміть мокрий одяг та зігрійте людину.

Поширити:
5 Січня, 2022