Попри хвилі спадів і підйомів, епідемія COVID-19 триває. І якщо загальна кількість хворих помітно знижується, то кількість госпіталізацій, ще достатньо висока. Фахівці також дедалі більше звертають увагу на те, що окрім фізіологічних наслідків, ця хвороба сприяє розвитку психологічних проблем: у людей зникає мотивація до життя, знижується його якість, з’являється депресія і навіть фатальні думки. Від цього страждають не тільки самі хворі, а й їхні рідні та близькі.
Порушення концентрації уваги, проблеми з мовленням, тривога, безсоння та навіть панічні атаки…Чим довше COVID-19 живе на планеті, тим про більш згубні наслідки для здоров’я говорять лікарі та науковці.
Відновлення свого буденного графіку життя, після хвороби, може бути не раніше чим через місяць. Перевантаження у реабілітаційний період може призвести до тромбоутворення.
Порушення мозкового кровообігу може бути для цих хворих фатальними.
Перші ознаки інсульту – головний біль, підвищення тиску, людина може поводити себе неадекватно, або бути не в свідомості. Дуже важливо, щоб особа в перші години звернулась до лікарні.
Аби вберегти себе і рідних від ускладнень, лікарі радять робити бустерну дозу щеплення від коронавірусної інфекції.
Нині в лікарні Мечникова перебуває 77 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, з них на кисні 61 людина. В реанімації — 18.