Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Донорство плазми. Рятуємо дітей разом!

10 березня у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась прес-конференція на тему:

«Донорство плазми. Рятуємо дітей разом!».

Спікери:

  • Марина Філатова – президент федерації легкої атлетики у місті Дніпро і Дніпропетровській області, засновник громадської організації «Старт Дніпро»;
  • Ксенія Посунькоголовний лікар плазмоцентра «Червона лінія»;
  • Ольга Серневіч – лікар-онкогематолог Обласної дитячої лікарні в місті Дніпро.

На сьогоднішній день плазма – незамінне джерело лікарських засобів. За допомогою цієї частини крові можна отримати більше 20 різних лікарських препаратів. Та оскільки вона не має замінників препаратів крові, для багатьох хворих дітей така допомога –  єдиний шанс на життя. Аби вони могли вижити, плазмоцентр «Червона лінія» і біговий клуб «Start Dnipro» об’єднаються в акції «Рятуємо дітей разом».

“Їхня ініціатива і наша ініціатива – це зробити банк препаратів для того, щоб не було таких ситуацій, коли “Вау, терміново! Дитині потрібно”. А для того, щоб “потрібно”, потрібно скликати донорів. Тому ми говоримо: “Давайте робити добрі справи”.” – розповіла представник плазмоцентра “Червона лінія” із соціальних проектів Лілія Менделева.

Мета акції “Рятуємо дітей разом!”- допомогти дітям онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні нашого міста. Вона не одноденна. Долучитись може кожен бажаючий у будь-який час. Адже плазма у нашому місті дефіцит. Особливо, коли питання стосується лікування дітей, які мають діагноз онкологія, онкогематологія. А також патології та інші захворювання крові.

Лікар-онкогематолог Обласної дитячої лікарні в місті Дніпро Ольга Серневіч розповідає: “Лікування таких дітей дуже тривале і важке. Тому такі препарати їм потрібні не одноразово. Вони потрібні їм постійно. Іноді навіть щоденно і досить тривалий час.”

Бажаючі стати донорами мають два дні дотримуватися дієти: відмовитися від жирної та важкої їжі, не вживати алкоголь. Не варто приходити до центру здачі крові натщЕсерце. Лікарі радять зранку поснідати печивом або кашею. У центра здачі плазми вас зареєструють. А також зроблять необхідні аналізи. Забороняється ставати донором людям віком менше 18 років та з вагою менше 50 кілограмів. А також тим, хто має хронічні захворювання.

Загалом процедура займе близько півтори години. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Президент федерації легкої атлетики у місті Дніпро і Дніпропетровській області, засновник громадської організації «Старт Дніпро» Марина Філатова зазначила: “Від імені бігової спільноти, від імені бігового клубу «Старт Дніпро» я запрошую і закликаю всіх спортсменів, незалежно від того, яким видом спорту ви би не займалися, приєднатися до нашої акції.”

Допомогти дітям одужати та долучитися до доброї справи бажаючі можуть 14 березня у плазмоцентрі «Червона лінія». Він знаходиться за адресою проспект Богдана Хмельницького,17 – на території Банку Крові.

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59; Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
10 Березня, 2020

Залиште відповідь