Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Гостра тема

Лікарі області очікують посилення відповідальності за напади на медиків

Вони їдуть рятувати життя, але самі можуть наражатися на небезпеку. Представники екстреної медичної допомоги знову підняли тему нападів на своїх працівників. Її торкнулися ще на початку 2020 року. Тоді директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко розповів, що медики на своїх викликах можуть стати заручниками, у них вимагають наркотичні анальгетики. Буває, що їх обкрадають. Та найстрашніше – завдають фізичної шкоди. 

Тож вони у якнайшвидшому порядку потребують посиленого захисту з боку держави. Радій Шевченко направляв відповідну петицію до президента України. Але, вона не отримала необхідної підтримки. 

А тим часом, за словами Радія Шевченка, напади на лікарів продовжуються. Два випадки зафіксовано 1 серпня. Під час першої ситуації лікар надавав допомогу жінці з травмою ноги. У той  час на нього напав брат пацієнтки. Вдарив і намагався відібрати сумку. Бригада викликала поліцію. У супроводі правоохоронців пацієнтку шпиталізували. Лікар і фельдшер ушкоджень не отримали. На іншому виклику медики отримали інформацію про те, що чоловік порізав вени. Його доставили до лікувальної установи. Поки фельдшер здавала хворого, супроводжуючий побив водія швидкої. В результаті у нього діагностували закриту черепно-мозкову травму. 

Вихід з таких жорстоких обставин фахівці бачать лише один. Це прийняття закону, в якому пропишуть кримінальну відповідальність за напади на співробітників екстреної меддопомоги. Його мали підтримати ще за попереднього складу Верховної Ради. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на 2021 рік пообіцяв прийняття законодавчого акту. У Дніпропетровському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сподіваються, що документ не буде відрізнятися від минулого проекту закону. 

А саме матиме такі тези: відповідальність за погрози вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо медпрацівника, умисне нанесення тілесних ушкоджень медпрацівникові під час надання допомоги, вбивство або замах на вбивство медпрацівника під час надання допомоги.

Радій Шевченко підкреслює, напади на лікарів не тільки несуть загрозу їхньому життю. А і не підвищують авторитет служби і зменшують приплив молодих кадрів для роботи в екстреній медицині. Тому, цю проблему варто вирішувати якнайшвидше.

 

 

 

 

 

 



Поширити:
5 Серпня, 2020