Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Хто може скористатись?

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Безкоштовний проїзд громадським транспортом передбачений українським законодавством для визначених категорій населення. Однак, часто громадяни не можуть скористатися даним правом через ряд факторів і їх обурення здебільшого цілком правомірне. Водії змушують платити за проїзд пасажира, який насправді має право на безоплатний проїзд. Ситуація з водіями-хамами не нова. Тому свої права все ж таки варто знати і відстоювати.

По-перше, обмежень у перевезеннях пасажирів-пільговиків – немає (ні за кількістю місць, ні за часом здійснення перевезень).

А по-друге, є визначений перелік пільгових категорій, котрі мають право на безкоштовний проїзд. Кошти яких,  компенсуються для перевізників з міського бюджету шляхом дотацій (різновиду субсидії).

За чинними нормами на безкоштовний проїзд в автобусах та електротранспорті мають право такі категорії пільговиків: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорії, діти, яким встановлено інвалідність через чорнобильську катастрофу, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, державної пожежної охорони, служби цивільного захисту, Національної служби поліції України, особи з інвалідністю військової служби, військовослужбовці строкової служби, діти з багатодітних сімей, батьки військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти під час виконання службових обов’язків, пенсіонери за віком, особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи, діти з інвалідністю, особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю тощо.

Також , учні закладів загальної середньої освіти можуть зі знижкою у 25 % їздити на автобусних маршрутах й безкоштовно – в електротранспорті. Достатньо показати спеціальний учнівський квиток.

Пасажири без пільг можуть економити, придбавши проїзні квитки на трамвай, тролейбус чи метро.

Чому ж, незважаючи на такий обширний перелік, водії маршрутних таксі так неохоче возять пільговиків безкоштовно, а інколи й зовсім відмовляють їм у проїзді? Пам’ятайте! Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом, а також накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 гривень).

У разі порушення фіксуйте відмову на відео, попросіть контакти свідків. Зібрані дані допоможуть подати заяву або скаргу до працівників поліції чи до Державної служби України з безпеки на транспорті.

Поширити:
18 Лютого, 2022