Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Пресконференція на тему: «Пропажа дітей: епідемія, яку потрібно зупинити!»

28 листопада у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась прес-конференція на тему:

«Пропажа дітей: епідемія, яку потрібно зупинити!» 

  Спікери:

  • Наталія Лазаренко – т.в.о. начальника відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції;
  • Олена Жовтобрюх – Керівник ГО “Поиск пропавших детей”

Щоденно в Україні зникає майже 20 дітей. Протягом минулого року до правоохоронців надійшло більше 11 тисяч заяв про зникнення неповнолітніх. Та з кожним роком кількість таких звернень стає дедалі більшою. Лише за перші 6 місяців цього року правоохоронці зафіксували зникнення понад 5 тисяч дітей. На Дніпропетровщині з початку 2019 вже зареєстровано майже 3 тисячі звернень щодо зникнення малечі. З них поки що не вдалося знайти лише одного хлопчика.

“Це 15-річний хлопець, який зник ще 9 листопада в Солонянському районі, Карпік Карим. Досі його місцезнаходження не встановлено” – сказала тимчасово виконуюча обов’язків начальника відділу ювенальної превенції області Наталія Лазаренко.

Шукати дитину правоохоронці починають відразу після звернення. Спочатку приїздять до батьків, спілкуються із ними та намагаються встановити точний час і місце зникнення. Після цього оглядають домівку, розпитують родичів та сусідів.

Часто до пошуків підключають громадську організацію “Пошук зниклих дітей”. У співпраці із ними знаходяться вже 6 років. За цей час налагодили чимало перевірених схем.

“Якщо складається так, що в поліції своїми силами, своєю кількістю людей не можуть знайти дитину, в такому випадку вони звертаються до нас” – зазначила керівниця ГО “Поиск пропавших детей” Олена Жовтобрюх.

На щастя, майже 90% дітей знаходять протягом перших годин після зникнення. Головне, переконують фахівці, вчасно звернутися по допомогу. У цій справі навіть хвилини можуть бути вирішальними.

Та бувають випадки, коли дитина зникає за власним бажанням. А саме втікає з дому. В таких випадках, поліціянти з нею та батьками проводять профілактичні бесіди.

“Якщо дитина протягом року двічі втекла чи залишила місце мешкання, вона становиться на облік ювенальної превенції” – додала Наталія Лазаренко.

Аби дитина не зникла, батьків закликають проводити з нею профілактичні бесіди. Зокрема, розказувати правила поведінки з незнайомими людьми. Крім того, батькам радять навчити своїх дітей не соромитися кричати та привертати увагу оточуючих, якщо хтось викликає підозру.

img_1144

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59;

Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
28 Листопада, 2019