Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Відкриття ринку землі сьогодні є загрозою національній безпеці України

13 лютого о 12:30 в прес-центрі “Громадська платформа” відбулась прес-конференція на тему:

“Відкриття ринку землі сьогодні є загрозою національній безпеці України”

Спікери:

  • Антоніна Ульяхіна – голова Дніпропетровської обласної організації ВО “Батьківщина”;
  • Олександра Сотула – заступниця голови Дніпропетровської обласної організації ВО “Батьківщина”;
  • Мгер Куюмчян – голова Дніпропетровської міської організації ВО “Батьківщина”;
  • Анатолій Гайворонський – голова асоціації фермерських господарств Дніпропетровської області

Розмови про про обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні почали точитися ще у вересні минулого року, коли Кабінет міністрів подав до парламенту відповідний законопроект.

Вже з початку цього року в країні виник ризик перейти від слів до дій. Адже у січні закінчився закон про Мораторій на продаж землі. І тепер влада повинна вирішувати, що робити далі. Та судячи з ситуації у Верховній Раді, земельний закон таки ухвалять. Якщо це все ж таки станеться, це буде означати новітню колонізацію України – переконані у Всеукраїнському об’єднанні “Батьківщина”.

Та зазначають: Україна має велику кількість різноманітних ресурсів. І якщо почати продавати землю, не виключено, що колись наша держава залишиться взагалі без нічого.

“Якщо ми сьогодні це все втратимо, то я вам хочу сказати, ми втратимо і країну, і народ, і майбутнє” – наголосила голова Дніпропетровської обласної організації ВО “Батьківщина” Антоніна Ульяхіна.

В Конституції України зазначено, що українські землі належать виключно українському народові. Тож питання щодо продажу повинні вирішувати тільки люди. І це, наголошують у Всеукраїнському об’єднанні “Батьківщина”, можна зробити через референдум. Тільки шляхом народного волевиявлення стане зрозуміло, чого насправді хочуть українські фермери та селяни. Бо вони насправді мають в нашій країні чимале значення.

“Якщо є село – є місто, не буде села – не буде міста” – додала заступниця голови Дніпропетровської обласної організації ВО “Батьківщина” Олександра Сотула.

Зазначимо, що працююча аграрна сфера складається з майже 90% експорту. Українці самостійно виробляють хліб та продукти харчування, які потім споживають і в інших країнах. Якщо відібрати у них землю, яка, по суті, їх годує, це може призвести до катастрофічних наслідків.

“Якщо буде відмінений цей Мораторій на продаж землі, я абсолютно впевнений, що за землю почне литися кров” – зазначив голова Дніпровської міської організації ВО “Батьківщина” Мгер Куюмчян.

Самі ж фермери діями влади обурені. Кажуть: такі закони призведуть лише до хаосу та розрухи в державі. Тож вони б’ють на сполох та намагаються всіляко привернути увагу до проблеми. Звертаються по допомогу, в першу чергу, до місцевої та обласної влади. Люди переконані: тільки разом можна домогтися зняття закону, який не відповідає інтересам українців.

“Замість того, аби розвивати середній і малий бізнес, на що ми так сподівались, і таким чином наповнювати бюджет нашої держави, ми бачимо, що цей закон дасть можливість транснаціональним компаніями скупити нашу землю” – зауважив голова Асоціації фермерських господарств Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

Крім того, у Всеукраїнському об’єднанні “Батьківщина” наголошують: якщо закон ухвалять, вони саботуватимуть його дію.

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59; Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
13 Лютого, 2020

Залиште відповідь