Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Законне право

Хто може користуватися пільгами в міському транспорті

Забезпечення послуг для тих, хто має на це право. Саме таку норму передбачає чинне законодавство для пасажирів пільгових категорій. Тож перевізники повинні забезпечити таким громадянам все належне. Ці норми не обмежуються ні кількістю місць у салонах громадського транспорту, ні часом здійснення перевезень. Таку інформацію повідомили фахівці профільного департаменту під час прямої телефонної лінії.

За встановленими у місті нормами, школярі віком до 14 років користуються електротранспортом безкоштовно. А маршрутними автобусами – з двадцяти п’яти відсотковою знижкою. Крім того, діє пільга для детей війни та ветеранів праці у метрополітені. 

Якщо ж ширше зануритись у законодавчі акти, то в них право на безкоштовний проїзд в громадському електротранспорті мають декілька десятків категорій громадян.


Також це ветерани державної пожежної охорони, служби цивільного захисту, Національної поліції України, особи з інвалідністю військової служби, військовослужбовці строкової служби, діти з багатодітних сімей, батьки військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти під час виконання службових обов’язків.

Спікери резюмували: у разі, коли водій відмовляє пільговикові у праві на безкоштовний проїзд, на місце потрібно викликати поліцію. Крім того, люди, чиї права були порушені подібним чином, можуть звертатися зі скаргами до профільних спеціалістів з низкою даних. А саме із зазначенням дати, коли відбувся інцидент, номеру маршруту та номеру транспортного засобу, водій якого відмовив у пільговому проїзді. Якщо факт правопорушення підтверджується, то підприємству надається припис щодо його усунення. Якщо подібні інциденти повторюються, надалі первізники ризикують втратити змогу обслуговувати певний маршрут.

https://youtu.be/r-t3W92yOic

 

 

Поширити:
10 Вересня, 2020

Залиште відповідь