Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Чи має своє місце справедливість?

У Дніпрі відбулася IX чергова сесія ДМР

Остання перед відпусткою, дев’ята чергова сесія Дніпровської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області VІІI скликання. 

Та чи була успішною? Адже розпочалася вона зовсім не з прийняття рішень порядку денного. Мешканці Дніпра звернулися до депутатів  з проханням ліквідувати Комунальне підприємство “Муніципальна варта”. Не дивлячись, на те, що основними завданнями їх є забезпечення в межах, визначених законодавством, прав членів територіальної громади в сфері благоустрою та громадського порядку, користі немає. Їх дії тільки шкодять населенню. 

Голова депутатської фракції “Громадська сила” Загід Краснов наполягав на внесенні цього питання до порядку денного. Міський голова Борис Філатов відхилив прохання, не замислюючись над словами про використання бюджетних коштів на “Муніципальну варту”. 

Не розуміє позиції міського голови і депутат Дніпровської міської ради від фракції “Слуга народу” Світлана Бедлецька. Вона обурена тим, що міська влада не реагує на останні інциденти, пов’язані з “Муніципальною вартою”.  Зокрема, на побиття журналістів під час виконання своїх обов’язків при незаконному демонтажі рекламних конструкцій. 

Депутат Дніпровської міської ради від фракції “Слуга народу” Світлана Бедлецька закликала очільника міської ради офіційно вибачитися за скоєні злочини “Муніципальної варти”. На ці слова міський голова Борис Філатов не довго думаючи відповів.

До чого тут власники та бенефіціатори медіа не зрозуміло. Адже, ми, журналісти, виконуємо редакційні завдання, дотримуючись усіх норм чинного законодавства і журналістської етики. Нас захищає стаття 24 Закону України про Інформацію, у якій йдеться про те, що  “Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України”.

Варто звернути увагу на те, що на своїй офіційній сторінці Борис Філатов опублікував допис 16 липня. Там він підтримав активістку, яку побили через декілька тижнів після інциденту з журналістами, який стався 2 липня.  І зазначив, що людей бити не можна. НІКОЛИ! НІ ЗА ЯКИХ ОБСТАВИН. А журналісти виходить не люди? На це питання відповіді міський голова не надав. Хоча сам носить звання заслуженого журналіста України.  

Але судячи з останніх подій, напевно, що ні. Бо на сесії Борис Філатов намагався ухилятися від питань депутатів та їх заяви щодо ситуацій, що виникли. 

Це все, що сказав Борис Філатов щодо подій 2 липня. Та вибачалися за те, що “Муніципальна варта” жорстоко повелася з журналістами , зовсім інші люди. 

Після палких обговорень, засідання сесія відбулася у звичному форматі. Борис Філатов зробив вигляд, що нічого не чув і не бачив. Питання відновлення чотирьох історичних годинників Дніпра виявилося важливішим, ніж постійна загроза, яку несе “Муніципальна варта” не тільки для журналістів, а і для звичайних громадян. Блоками були проголосовані програма зайнятості населення, звернення до центральної влади з проханням надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо ведення Державного земельного кадастру. А також  – питання розширення переліку нерухомості для приватизації. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поширити:
28 Липня, 2021