Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Парламентарі закликали керівника МВС взяти під контроль справу про побиття журналістів у Дніпрі

Сьогодні, 14 липня, відбулося засідання парламентського Комітету з питань свободи слова, на якому обговорювалося побиття в Дніпрі журналістів і операторів телеканалів «ОТВ» і «D1» бійцями КП «Муніципальна варта».

Сьогодні, 14 липня, відбулося засідання парламентського Комітету з питань свободи слова, на якому обговорювалося побиття в Дніпрі журналістів і операторів телеканалів «ОТВ» і «D1» бійцями КП «Муніципальна варта».

Всього в сьогоднішньому порядку денному комітету значилося сім питань, але його засідання почалося саме з обговорення подій 2 липня у Дніпрі.

Директор ТРК «Регіон» («D1»), заслужений журналіст України Микола Павленко виклав фабулу справи, зазначивши, що напад на співробітників телеканалів «ОТВ» і «D1», був абсолютно «як по команді». Він зауважив, що журналісти не очікували такого від силовиків, покликаних захищати громадян, а не бити їх.

У свою чергу директор ТРК «НОВА» («ОТВ») Галина Булавка підкреслила, що були затримані лише виконавці – 5 співробітників «Муніципальної варти». При цьому не допитані організатори знесення рекламних конструкцій, під час якого і відбулися інциденти – керівники комунальних підприємств «Дніпровські активи», «Муніципальна варта», і керівники Департаменту торгівлі і реклами Дніпровської міської ради.

Присутній на засіданні представник поліції повідомив, що четверо затриманих перебувають під цілодобовим домашнім арештом, один – під нічним домашнім арештом.

За подіями на проспекті Пушкіна розпочато три кримінальних провадження.

Народний депутат і заступник голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Євген Брагар закликав телеканали «ОТВ» і «D1» звернутися з позовом до КП «Муніципальна варта» про відшкодування коштів за розбиті її співробітниками телекамери, і висловився категорично проти існування подібних силових структур , підпорядкованих місцевій владі.

Комітет прийняв одностайне рішення направити звернення до керівника МВС із закликом взяти під контроль розслідування нападу на журналістів у Дніпрі.

 

Поширити:
14 Липня, 2021