Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

У театрах, музеях, кіно та книгарнях

На Дніпропетровщині української мови стане більше

Тепер вдвiчi більше. Мешканці Дніпропетровщини чутимуть українську мову все частіше. Зокрема, у театрах, музеях, кіно та книгарнях. І цьому є пояснення. З 16 липня набувають чинності нові норми Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 

Нові норми передбачають збільшення використання української мови у публічному просторі. А саме, у сфері культури і розваг, туризмі, книговидавництві та телебаченні, – розповіла начальниця управління культури і розваг, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА Наталія Першина. 

 З 16 липня 2021 року всі концерти, шоу-програми, розважальні та культурно-мистецькі заходи та їхній супровід має відбуватися виключно українською мовою. Але є виключення. Це пісні та фонограма. Виступи артистів, які не володіють державною мовою, повинні супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом. Також це стосується і театральних вистав на іноземній мові.

Також державною мовою зустрічатимуть туристів та проводитимуть екскурсії та виставки.  Не оминули зміни і кіномистецтво та видавничу справу. Усі іноземні фільми демонструватимуться на телебаченні дубльованими чи озвученими державною мовою. А книжний ринок повинен заповнюватися видавцями українською не менше, ніж 50%. 

Нагадаємо, закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” був прийнятий 16 липня 2019 року.

 

 

Поширити:
15 Липня, 2021