Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

“Особливості ЗНО у 2019 році. Вступна кампанія-2019: нововведення”

12 лютого о 12 годині у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась прес-конференція на тему “Особливості ЗНО у 2019 році. Вступна кампанія-2019: нововведення”.

Перша зміна, яка відбудеться у ЗНО-2019 – це скорочення термінів реєстрації та перереєстрації. Усі процедури необхідно зробити з 5 лютого по 25 березня.

Окрім цього, змінилися дати іспитів. Сесія розпочнеться тестуванням із математики 21 травня, а завершиться 13 червня хімією. Ті, хто з поважних причин не зміг взяти участь в основній сесії, зможуть записатися на додаткову.

“Додаткова сесія стартує 26 червня і закінчується 7 липня. Календар буде оголошено додатково” – повідомила директор регіонального Центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова

Також створили нову систему результатів. Цьогорічні абітурієнти дізнаються про свої бали в три етапи.

Незмінною залишиться процедура реєстрації та подання документів. Якщо абітурієнт має особливі освітні потреби, про це необхідно вказати при реєстрації та підтвердити відповідними довідками.

“Може бути два варіанти: або звільнення від ЗНО за станом здоров’я, або складання іспитів зі створенням особливих або специфічних умов” зазначила Марина Горбенко-Хвастунова.

З’явились нововведення і у вступній кампанії.

Цьогоріч прийом документів триватиме з 10 по 22 липня. А остаточний рейтинг вступників стане відомий за чотири дні, тобто 26 липня. Тим, хто потрапив на бюджет, необхідно виконати всі вимоги згідно з держзамовленням до 31 липня.

Зміни торкнулись і кількості прохідних балів. Відтепер на спеціальності, що користуються популярністю серед вступників, найнижчій поріг становитиме 130.

“Це безпосередньо спеціальності “Право”, “Управління та адміністрування”, “Міжнародні відносини”, “Міжнародні економічні відносини”, “Міжнародне право”, “Фармація” та “Промислова фармація”” – наголосила начальник управління науки та освіти Дніпропетровської ОДА Любов Кравченко.

Зазначимо, що з 2019 року спеціальність “Право” не має держзамовлення.

Утім, додаткові бюджетні місця створили для вступу на медичні та педагогічні спеціальності. Доступні вони лише за однієї умови: по закінченню ВИШу, фахівець зобов’язаний відпрацювати щонайменше 3 роки у відповідній сільській установі.

“Для таких абітурієнтів, громади, які потребують фахівців за педагогічними та медичними спеціальностями, зобов’язуються на період їхньої роботи, забезпечити їх безоплатним житлом та оплатою комунальних послуг” – зазначила Любов Кравченко.

Варто сказати, що пріоритетність спеціальностей залишається без змін.

 

Посилання на прес-конференцію:

https://www.youtube.com/watch?v=Uoe76njkW04

Посилання на сюжет:

https://youtu.be/YmC7bjU0wJM

https://youtu.be/A9tpPsuKNqQ

 

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на ютуб-каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтеся по телефонам:

Булавка Галіна Іллівна 067-637-24-70

Мітус Анна 097-905-57-59

Або за адресою: irt.channel@gmail.com

Поширити:
Лютий 13, 2019

Залиште відповідь