Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Поради від лікаря

Що таке депресія і як з нею боротися

Сезон дощів, холодів та сирості вже на порозі. Незабаром ясне небо змінять хмари, а посмішки на обличчях людей зітруться. Із приходом глибокої осені, розпочинається і сезон поганого настрою, інколи депресії. Як розпізнати депресивну людину, зарадити та допомогти їй. Про це та інше говорили із лікарем-психотерапевтом напередодні Всесвітнього дня запобігання самогубствам.

Статистика приголомшує. Кожні 40 секунд в світі фіксують новий випадок самогубства. І найдивніше те, що більшість таких подій трапляється в досить розвинених європейських країнах.

 

Утім, лікарі переконують: знизити кількість суїцидів можна. Головне – вчасно помітити ознаки. Як правило, люди, які замислили самогубство стають ізольованими та менш активними, мають перепади настрою та нехтують власним зовнішнім виглядом. Перше, що слід робити при таких симптомах – дати підтримку. Важливо, аби депресивна людина зрозуміла, що вона не самотня.

Якщо ж стан людини із депресією погіршується, а зарадити самостійно не вдається – необхідно звернутися до лікаря. Після особистої розмови, фахівець призначить лікування. У легких випадках все вирішують сеанси психотерапії, у більш складних  – психотерапія разом із препаратами. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поширити:
10 Вересня, 2019

Залиште відповідь