Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

На порозі великої знахідки

У Дніпрі, ймовірно, знайшли поховання Олександра Поля

Два місяці плідної роботи і тепер історики на порозі великої знахідки. З травня у Севастопольському парку тривають дослідження фундаментів церкви Святого Лазаря. Головний привід – можливе поховання першого почесного громадянина нашого міста – Олександра Поля. Цей чоловік став першовідкривачем криворізьких руд, а також за його ініціативою була створена Катерининська залізниця. Але не має можливості вшанувати його належним чином, адже місце поховання залишається великою загадкою.  

Спочатку історики дослідили підлогу церкви та з’ясували: там поховань не може бути, хоча ймовірність була висока. Тому шукали поблизу. Таким чином, на шляху археологів трапилися чотири склепи. 

Найголовніша ознака, на яку орієнтуються історики: парне поховання. Відомо, що Олександр Миколайович помер у 1890 році у віці 57 років. Його дружина померла пізніше, коли їй було за сімдесят. Жінку поховали поряд із чоловіком. 

І ось декілька днів тому дослідники знайшли останки пари, вік якої приблизно відповідає подружжю, яке шукають. 

Фахівці розповідають: череп у склепі однозначно чоловічий. Про це свідчить його будова. Крім того, зберігся він в чудовому стані.  

Аби встановити достовірно, чи насправді це залишки почесного громадянина нашого міста, необхідно провести антропологічне дослідження. Цим займатимуться фахівці з Києва. Сучасні технології дозволяють відновити риси скелета. І порівняти з фотокартками Олександра Миколайовича. Можливе і проведення аналізу ДНК. Але з цим можуть виникнути певні складності через те, що діти Олександра Поля померли ще раніше.

Якщо здогадки вчених підтвердяться, і ці кістки   насправді належать почесному громадянину нашого міста, відбудеться урочисте перепоховання. А місце знахідки облаштують так, щоб охочі могли вшанувати пам’ять великої людини. Але дослідження на достовірність ще тривають. 

 

 

 

 

 

 

Поширити:
23 Липня, 2020

Залиште відповідь